середа, 5 жовтня 2022 р.

 7.10.2022

 Основи трудового законодавства. 6 група І курс. Межова

Фото виконаних робіт надсилайте у Вайбер або Телеграм

Тема: Громадянин і держава. Поняття громадянства в Україні

1.Опрацюйте матеріал з даної теми.

2. Зробіть конспект в робочому зошиті із зазначенням теми та дати уроку.

 Кожна людина певної держави користується сукупністю прав та обов’язків, які закріплені в основному законі держави — Конституції, а деталізуються в інших правових актах. Значною мірою права й обов’язки зумовлюються характером політичного режиму держави.

Громадянство визначає правову належність особи до певної держави. Як наслідок такої належності на особу поширюються права й обов’язки, встановлені цією державою, а держава, зі свого боку, бере на себе обов’язок забезпечення прав і законних інтересів цієї особи як усередині країни, так і за її межами.

Кожен із нас є громадянином України.

Громадянство України регулюється Конституцією, Законом України “Про громадянство України” й ухваленими відповідно до них іншими нормативно-правовими актами.

Громадянство України — це система юридично закріплених принципів і норм, що регулюють відносини й зв’язки між державою та її громадянами, визначають ознаки належності до громадянства України, засади його прийняття та припинення, зміни або збереження громадянства дітей у разі зміни громадянства батьків, а також порядок прийняття рішень з питань громадянства, їх виконання й оскарження.

Право на громадянство є невід’ємним правом людини. Всі громадяни України незалежно від підстав набуття громадянства України мають рівні конституційні права і свободи та рівні перед законом.

Принципи правового статусу громадян

1. Рівноправність.

2. Рівність усіх перед законом.

3. Єдність прав та обов’язків.

4. Юридична гарантованість прав і свобод громадян.

5. Взаємна відповідальність держави і громадянина.

Громадянство забезпечує людині захист її прав і законних інтересів як усередині країни, так і за її межами. Держава повинна забезпечувати дотримання міжнародних правових стандартів у галузі права людини в національному законодавстві й це свідчить про гуманістичність і демократичність цієї держави.

Громадянство України

Громадянство України – правовий зв’язок між фізичною особою і Україною, що знаходить свій вияв у їх взаємних правах та обов’язках.

Громадянин України – особа, яка набула громадянство України в порядку, передбаченому законами України та міжнародними договорами України.

Відповідно до статті 4 Конституції України в Україні існує єдине громадянство. Підстави набуття і припинення громадянства України визначаються Законом України «Про громадянство України».

Стаття 3 цього закону встановлює належність до громадянства України. Громадянами України є:

1) усі громадяни колишнього СРСР, які на момент проголошення незалежності України (24 серпня 1991 року) постійно проживали на території України;

2) особи, незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних чи інших ознак, які на момент набрання чинності Законом України “Про громадянство України” (13 листопада 1991 року) проживали в Україні і не були громадянами інших держав;

3) особи, які прибули в Україну на постійне проживання після 13 листопада 1991 року і яким у паспорті громадянина колишнього СРСР зразка 1974 року органами внутрішніх справ України внесено напис “громадянин України”, та діти таких осіб, які прибули разом із батьками в Україну і на момент прибуття в Україну не досягли повноліття, якщо зазначені особи подали заяви про оформлення належності до громадянства України;

4) особи, які набули громадянство України відповідно до законів України та міжнародних договорів України.

Особи, зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті, є громадянами України з 24 серпня 1991 року, зазначені у пункті 2, – з 13 листопада 1991 року, а у пункті 3, – з моменту внесення відмітки про громадянство України.

Документами, що підтверджують громадянство України, є:
1) паспорт громадянина України;
2) свідоцтво про належність до громадянства України;
3) паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
4) тимчасове посвідчення громадянина України;
5) проїзний документ дитини;
6) дипломатичний паспорт;
7) службовий паспорт;
8) посвідчення особи моряка;
9) посвідчення члена екіпажу;
10) посвідчення особи на повернення в Україну.

Громадянство України набувається:
1) за народженням;
2) за територіальним походженням;
3) внаслідок прийняття до громадянства;
4) внаслідок поновлення у громадянстві;
5) внаслідок усиновлення;
6) внаслідок встановлення над дитиною опіки чи піклування, влаштування дитини в дитячий заклад чи заклад охорони здоров’я, в дитячий будинок сімейного типу чи прийомну сім’ю або передачі на виховання в сім’ю патронатного вихователя;
7) внаслідок встановлення над особою, визнаною судом недієздатною, опіки;
8) у зв’язку з перебуванням у громадянстві України одного чи обох батьків дитини;
9) внаслідок визнання батьківства чи материнства або встановлення факту батьківства чи материнства;
10) за іншими підставами, передбаченими міжнародними договорами України.

Набуття громадянства України за народженням

Особа, батьки або один з батьків якої на момент її народження були громадянами України, є громадянином України.

Особа, яка народилася на території України від осіб без громадянства, які на законних підставах проживають на території України, є громадянином України.

Особа, яка народилася за межами України від осіб без громадянства, які постійно на законних підставах проживають на території України, і не набула за народженням громадянства іншої держави, є громадянином України.

Особа, яка народилася на території України від іноземців, які на законних підставах проживають на території України, і не набула за народженням громадянства жодного з батьків, є громадянином України.

Особа, яка народилася на території України, одному з батьків якої надано статус біженця в Україні чи притулок в Україні, і не набула за народженням громадянства жодного з батьків або набула за народженням громадянство того з батьків, якому надано статус біженця в Україні чи притулок в Україні, є громадянином України.

Особа, яка народилася на території України від іноземця і особи без громадянства, які на законних підставах проживають на території України, і не набула за народженням громадянства того з батьків, який є іноземцем, є громадянином України.

Новонароджена дитина, знайдена на території України, обоє з батьків якої невідомі (знайда), є громадянином України.

Особа, яка має право на набуття громадянства України за народженням, є громадянином України з моменту народження.

Домашнє завдання. Опрацювати матеріал.

 Фото виконаних робіт надсилайте у вайбері

Бажаю успіхів! Консультація відбудеться у відеочаті Вайбера. Усім попередньо налагодити зі мною контакт у Вайбері. Також можна надсилати відповіді на електронну пошту

Якщо будуть виникати питання, звертайтеся, завжди буду рада допомогти. Мій номер телефону у Вас є. 

Немає коментарів:

Дописати коментар