понеділок, 17 жовтня 2022 р.

 Громадянська освіта. 7 група І курс. Межова

20.10.2022

 Шановні здобувачі освіти, продовжуємо навчання.

Фото виконаних робіт надсилайте у Вайбер або Телеграм

Практичне заняття: Як українці проявляють національну ідентичність і пишаються приналежністю до Українського народу.

1.Зробіть запис в робочому зошиті із зазначенням теми та дати уроку.

2. Як українці проявляють національну ідентичність в сьогоднішніх реаліях?

3. Подумайте і складіть свій топ чим варто пишатися українцям.

Майже 40% українців у 2020 році ще шукали свою ідентичність, свідчить опитування Інституту соціології НАН України 2020 році. Більшість ідентифікували себе, в першу чергу, як громадян Україні (61,7%), але чимало – як жителів якогось села, міста, області (27,4%), а ще невелика частина бачила себе громадянами колишнього СРСР (3,4%). Словосполученням «національна ідентичність» часто оперують, але що це таке? Чи сформувалась вона в українців? Та чи варто так боятися за ту ідентичність для побудови щасливого суспільства й успішної держави?
Національна ідентичність – це відчуття належності людини до певної нації. Слово пішло від пізньолатинського identitas («однаковість») або ж від idem («однаковий»). В українських законодавчих актах «ідентичність» зазвичай перекладають як «самобутність».
«Це тотожність, подібність чомусь, комусь, але далі одразу постає питання до кожної людини, з ким вона себе ототожнює, до якої спільноти відносить? Я – чоловік, батько, підприємець, науковець, житель Києва. До того ж, самоідентифікація та те, як вас сприймають інші люди, часто може не збігатись – тут постає проблема. Не всі українці люблять сало й борщ. Коли йдеться про українську національну ідентичність, слід брати до уваги, що уявляння носіїв такої ідентичності про те, яким ознакам відповідає спільнота, називана українською нацією, різняться. Ще більше різняться уявляння цих ознак тими, хто ототожнює себе з іншими націями», – пояснює завідувач відділу етнополітології Інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені Кураса НАН України, доктор політичних наук Віктор Котигоренко.
Впродовж десятиліть нам нав’язували певне бачення самих себе. Це нав’язування нерідко зводилося до шароварщини. Широку та багатогранну палітру культури України знебарвлювала імперська машина.
З наслідками цього ми маємо справу і сьогодні. Варто було нам заявити про подання борщу до списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО, як у північних сусідів підняли ґвалт про те, що це бренд усіх "братніх народів".
Чому українці мають усвідомити важливість національної ідентичності?
Відсутність одностайності у питанні ідентичності створює підґрунтя для інформаційних атак з боку Російської Федерації.
Вислови про "колиску трьох братніх народів", державу, яка не відбулась, радянського громадянина і "руський мир" спрямовані на розмиття кордонів нашого, українського. А теорії про "побратимство" на практиці стають відкритою військовою агресією.
Тому вкрай важливо розмову про самоідентичність починати з вивчення, осмислення історії та культури нашої країни. Саме вони є свідченням, що ми – одна нація, зі своєю територією та героями.
Давайте усвідомимо усе багатство нашої різноманітності: від галицької кави та бессарабської бринзи до легенд про Данила Галицького, творів Франка, Шептицького, Чехова та Леонтовича. Століттями українці консолідувалися, крокуючи до Незалежності та протистояли імперії.

Домашнє завдання:  1.Складіть свій топ визначних подій, людей, можливо історичних міст, якими варто пишатися українцям. 2. Чи є у вашій місцевості, де ви проживаєте, місця чи люди, якими варто пишатися?


Якщо будуть виникати питання, звертайтеся, завжди буду рада допомогти. Мій номер телефону у Вас є.

Бажаю успіхів! Консультація відбудеться у відеочаті Вайбера. Усім попередньо налагодити зі мною контакт у Вайбері. Також можна надсилати відповіді на електронну пошту 

Немає коментарів:

Дописати коментар