пʼятниця, 17 лютого 2023 р.

 Громадянська освіта. 3 група І курс. 27.02.2023


 Шановні здобувачі освіти, продовжуємо навчання.

Фото виконаних робіт надсилайте у Вайбер або Телеграм

Практичне заняття: Як організувати й провести кампанію проти ксенофобії в нашій громаді 

1.Ознайомтеся з матеріалом.

https://pyrogiv.kiev.ua/ksenofobiya-shho-ce-take/

Ксенофо́бія (від грец. ξένος (ксенос), що означає «чужинець», «незнайомець», та φόβος (фобос), що означає «страх») — різке несприйняття особою чи національною лінгвокультурною спільнотою чужої культури, мови, поведінки, манери спілкування тощо. На рівні державної політики може виявлятися як дискримінація за національно-культурними ознаками

Ми різні, але ми рівні. Забезпечення прав людини незалежно від раси, статі, мови, етнічного походження, національності або релігії, – сказала доповідач, – є фундаментальним принципом міжнародного законодавства в галузі прав людини, а расизм зводить нанівець саме поняття загальних прав людини. Згідно з міжнародними правозахисними законами, держави зобов'язані боротися з проявами дискримінації у будь-якому вигляді. Україна є учасницею ряду договорів з прав людини, які мають безпосереднє відношення до расової дискримінації. Серед них – Міжнародний пакт про громадянські та політичні права (МПГПП), прийнятий 16 грудня 1966 року, Європейська конвенція захисту прав людини та основних свобод (ЄКПЛ) 1966 року, Міжнародний пакт про економічні, культурні та соціальні права (МПЕКСП), Конвенція про ліквідацію усіх форм дискримінації жінок і Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Розрізняють дві основні форми ксенофобії. Перша спрямована на групу всередині суспільства, що вважається чужою та шкідливою для суспільства, наприклад, нові іммігрантибіженцітрудові мігрантиєвреїциганигомосексуальні люди. Об'єктом другої форми ксенофобії є головним чином культурні елементи, що вважаються чужими. Усі культури підпадають під чужоземний вплив, але культурна ксенофобія є часто вузьконаправленою на певні прояви такого впливу, наприклад, поширення нетрадиційної для даної країни релігії.

Профілактика ксенофобії:

соціальна сфера. Необхідно застосовувати заходи, спрямовані на захищеність усіх верств населення. Це особливо актуально для малозахищених верств, таких як жебраки, переселенці, біженці. Це допоможе не розпалювати психологічний мікроклімат району;

 економічна сфера. Застосовувати заходи, спрямовані на поліпшення і нормалізацію рівня життя населення; 

політична сфера. Заходи повинні бути спрямовані на врегулювання спірних питань у багатонаціональних регіонах; 

освітня та інформаційна сфери. Впровадження заходів ведуть до прийняття «інших» людей, розуміння їх культури і побуту; 

розважальна сфера. Проводити регулярні культурно-розважальні заходи в регіонах з багатонаціональним населенням для розуміння культури один одного.


Завдання:

  • Дайте відповіді на запитання:

1. Що я знаю про ксенфобію?

2. Причини ксенофобії

3. Чого ще мені треба навчатись для ефективного розв'язання конфліктів?

4. Як можна використати ці знання й уміння в житті?

5. Наведіть приклади із життя вашої громади, де ви стикалися із ксенофобією та шляхи їх вирішення

6. Чи погоджуєтеся ви з слідуючими твердженнями, аргументуйте.

Заходи які можуть бути ефективні для нормалізації обстановки в вашій громаді: 

Підтримка організацій, які борються з ксенофобією, з проявами расизму і фашизму. 

Визнання і протистояння постійної інституційної дискримінації, повідомлення про випадки дискримінації по відношенню до людей. 

Посильна допомога співтовариствам, які допомогають у боротьбі з ксенофобією. 

Не залишатися осторонь від проявів дискримінації в громадських місцях, в ЗМІ або в обговореннях з друзями і колегами. 

Боротися за право на безпечну працю і гідну його оплату, часто саме іноземці виявляються в рабських умовах, з порушенням всіх можливих прав.  


Домашнє завдання:  Підготуйте алгоритм "Шляхи подолання ксенофобії в нашій громаді"



Якщо будуть виникати питання, звертайтеся, завжди буду рада допомогти. Мій номер телефону у Вас є.

Бажаю успіхів! Консультація відбудеться у відеочаті Вайбера. Усім попередньо налагодити зі мною контакт у Вайбері. Також можна надсилати відповіді на електронну пошту 

Немає коментарів:

Дописати коментар