Історія України. 1 група ІІІ курс.
15.03.2023
Шановні здобувачі освіти, продовжуємо навчання.
Фото виконаних робіт надсилайте у Вайбер або Телеграм
Тема: Президенські вибори 2019 р. Обрання Володимира Зеленського Президентом України. Цифровізація України.
1. Необхідно опрацювати матеріал з даної теми
2. Зробіть запис в робочому зошиті із зазначенням теми та дати уроку.
3. Опрацюйте: А. https://naurok.com.ua/prizentaciya-prizidenstvo-v-zelenskogo-289988.html
Б.https://www.youtube.com/watch?v=VuIWoXr6c30
Вибори Президента України 2019 — чергові, сьомі за рахунком вибори Президента України, перший тур яких відбувся 31 березня 2019 року, другий — 21 квітня 2019 року.
Орієнтовна кількість виборців, які мали право голосу на цих виборах, становить 30,2 млн осіб, кількість виборців, внесених до списків виборців на виборчих дільницях, на яких голосування було організовано та проведено — 30 105 004 особи, кількість виборчих дільниць — 29 989.
За результатами першого туру до другого туру вийшли Володимир Зеленський і Петро Порошенко.
7 квітня 2019 року ЦВК офіційно оголосила результати першого туру президентських виборів: Зеленський — 30,24% голосів, Порошенко — 15,95%.
21 квітня 2019 року відбувся другий тур виборів Президента України. За результатами підрахунку 100% протоколів, переможцем став Володимир Зеленський із 73,22% голосів, у той час як чинний Президент України Петро Порошенко отримав 24,45%.
Вибори Президента України обійшлися держбюджету у 2,4 млрд гривень.
ЦВК відмовила в реєстрації 48 кандидатам, які порушили порядок висунення або їхні документи не відповідали нормам законодавства.
Законодавчі параметри
Порядок виборів Президента України визначається відповідними статтями чинної Конституції України, а також Законом України «Про вибори Президента України».
Стаття 103. Президент України обирається громадянами України на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування строком на п'ять років.Президентом України може бути обраний громадянин України, який досяг тридцяти п'яти років, має право голосу, проживає в Україні протягом десяти останніх перед днем виборів років та володіє державною мовою. Одна й та сама особа не може бути Президентом України більше ніж два строки підряд.
Стаття 104. Новообраний Президент України вступає на пост не пізніше ніж через тридцять днів після офіційного оголошення результатів виборів, з моменту складення присяги народові на урочистому засіданні Верховної Ради України.
Вартість реєстрації
Для подання своєї кандидатури у ЦВК потрібно було внести грошову заставу в розмірі 2,5 млн гривень. Грошова застава повертається кандидату на посаду президента у двох випадках: або в разі перемоги на виборах, або в разі виходу до другого туру. Всім іншим учасникам виборів гроші не повертаються, вони йдуть до Державного бюджету.Не менш важливим є наявність у кандидата відкритого накопичувального рахунку в гривнях для фінансування передвиборної агітації. Кандидат у президенти повинен надати декларацію про доходи за минулий рік для перевірки Національним агентством з питань запобігання корупції.
Голова ЦВК Тетяна Сліпачук заявила, що заяви про реєстрацію кандидатами у президенти України на виборах 2019 подало в два рази більше осіб, ніж на виборах 2014 року. Президентські вибори 2019 року стали рекордними за кількістю кандидатів у президенти, до цього рекордним був 2004 рік, коли за президентське крісло змагались 26 осіб.
- Кількість зареєстрованих кандидатів: 39, з яких 35 чоловіків і 4 жінки;
- Партійність: висуванці від партії — 19 кандидатів, 20 — самовисуванці, 18 не входять до складу будь-якої політичної сили;
- Місце роботи: 14 кандидатів є народними депутатами, лише 2 кандидати (Литвиненко і Новак) є безробітними, а місце роботи Романа Насірова не вказано.
ЦВК зареєструвала рекордно велику кількість засобів масової інформації, які подали документи на акредитацію для висвітлення виборчого процесу (у загальній кількості — 19 ЗМІ, з них 12 зарубіжних, сім вітчизняних).
На виборах 2019 активно задіяні технології прямого і непрямого підкупу виборців.
Для втілення цифрових проєктів команда Уряду побудувала унікальну державну структуру. У березні 2020 року було створено посаду керівника цифрової трансформації (Chief Digital Transformation Officer, CDTO) у всіх державних органах влади. Українці — одні з перших у світі, хто почав реалізовувати такий підхід.
Посади заступників міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації з’явились у кожному міністерстві. Такі ж посади зараз активно з’являються в регіонах. Заступник із цифрової трансформації (або CDTO) — це людина, яка за допомогою цифрових рішень впроваджує зміни в життєдіяльності регіону, координує цифрову трансформацію, займається електронними реєстрами, процесами та послугами.
Дія
6 лютого день народження застосунку Дія. Зараз ним користуються більше як 14 млн українців. Екосистема Дія складається з порталу та застосунку. На порталі зараз доступно понад 70 послуг.
У застосунку 13 документів та 15 послуг, якими можна скористатися будь-де та будь-коли. Від подачі річної декларації для ФОП до сплати штрафів та генерації COVID-сертифікатів.
Дія вже давно стала необхідним інструментом для кожного в буденних справах. Та синонімом зручності. Тепер неможливо вийти з дому та забути паспорт, водійське чи СOVID-сертифікат. Тому що вони завжди під рукою в Дії в декілька кліків.
8 лютого команда Мінцифри презентувала нові онлайн послуги під час Diia Summit. Декларування місця проживання по всій країні, автоматичний дозвіл на будівництво, довідка про несудимість, опитування і ще багато цифрових корисних інструментів вже зараз доступні в Дії.
Дія не зберігає персональних даних користувачів на своїх серверах, а лише відображає для користувача ті дані, які є в державних реєстрах. Тобто застосунок — це своєрідний транзит між держреєстрами та вашим смартфоном. Те, що ви бачите на екрані телефону, — це та інформація, яку має про вас держава.
Нові цифрові послуги:
Зміна місця реєстрації тепер доступна по всій Україні. Тепер кожен без жодних папірців і черг просто може вказати адресу, за якою планує проживати, на порталі або в застосунку Дія, та отримати підтвердження від власника житла.
Шеринг техпаспорта. Тепер у декілька кліків ви можете пошерити техпаспорт у застосунку з близькою людиною, яка користується вашим авто. Таким чином, вони матимуть право на користування вашим авто. Заява подається в кілька кліків та обробляється до 10 хвилин.
Опитування. Важлива послуга для розвитку електронної демократії в країні. Вона дасть можливість для спілкування держави з українцями, а це своєю чергою принесе цінний зворотний зв’язок. Опитування серед користувачів Дії допоможуть органам влади дізнатися думку суспільства з того чи іншого приводу, а команді — у розробці нових послуг.
Автоматичний дозвіл на будівництво. Раніше його можна було отримати на порталі Дія, але чекати на розгляд протягом 10 робочих днів. Відтепер послуга надається автоматично, а результат замовник отримує одразу.
Довідка про несудимість. Це одна з найпопулярніших довідок серед українців. Їх отримують близько 1 млн щороку. Наприклад, для військкоматів або для влаштування на роботу. Тепер отримати цю довідку можна буде в декілька кліків, не використовуючи послуги посередників.
Е-грошова допомога ВПО без зміни даних. Тепер замість того, щоб ходити до чиновників та приносити теку тих самих паперів — можна за кілька хвилин отримати послугу на порталі Дія.
Домашнє завдання: зробіть конспект, випишіть і вивчіть дати
Бажаю успіхів! Консультація відбудеться у відеочаті Вайбера. Усім попередньо налагодити зі мною контакт у Вайбері. Також можна надсилати відповіді на електронну пошту
Якщо будуть виникати питання, звертайтеся, завжди буду рада допомогти. Мій номер телефону у Вас є.
Немає коментарів:
Дописати коментар