середа, 20 січня 2021 р.

Методист. Ефективний відеоурок: 5 кроків для вчителя

 

Ефективний відеоурок: 5 кроків для вчителя

Користуйтеся мультимедійними сервісами



Для створення власного уроку можна використати сервіс TED-Ed. Він дуже простий у застосуванні, однак дає змогу вчителю створити відеоурок будь-якого рівня складності.


Спочатку потрібно зареєструватися на сайті. Одразу після цього можна перейти до створення свого уроку: завантажити відео з YouTube, додати до нього запитання, тести, тези для обговорення чи посилання на додаткові ресурси, поділитися відео з учнями, відстежувати їхній прогрес, збирати відповіді.

Усі уроки зберігатимуться на сервісі, тому ви зможете їх редагувати чи змінювати. Також можна користуватися вже готовими уроками з бібліотеки TED-Ed.

Додайте інфографіку

Візуальні образи допоможуть донести ідею, особливо якщо вони грамотно інтегровані в текст. Інфографіку можна створити за допомогою програмного забезпечення для редагування ілюстрацій, наприклад: Adobe Illustrator, Inkscape, Corel Draw, Corel Designer, Corel Painter, Adobe Photoshop, Corel PhotoPainter, Gimp.

Але не обов’язково володіти дизайнерськими здібностями чи добре розбиратися в графічних редакторах, щоб створити свій приклад інфографіки. Існують також прості безкоштовні програмні засоби.

Наприклад, visual.ly — великий сайт для обміну інфографікою, який дає змогу користувачам вивантажувати створені образи в інтернет і досліджувати роботи інших користувачів на певну тематику.

infogram_flex
Infogram.com

Або Infogram — сайт, що використовує шаблони для створення інфографіки. Цей безкоштовний ресурс дає змогу легко відвантажувати дані в кілька соціальних мереж.

Використовуйте скринкасти

Скринкаст — це цифровий відеозапис інформації, що виведена на екран комп’ютера, відеозахват екрана. Тобто відеозапис того, що відбувається на моніторі, з можливістю додавання звукового супроводу і коментарів вчителя.

Це набагато практичніше, ніж текстовий опис, інструкція чи посібник, адже учні відразу бачать, як потрібно виконувати дії, про які йдеться у відеодемонстрації.

home_recorder_img

Створювати скринкасти та монтувати відео можна за допомогою сайтів  Screencast-O-Matic та oCam Screen Recorder. А за допомогою безкоштовного редактора OpenShot можна відредагувати будь-яке відео, обрізати та накласти необхідні спецефекти.

Долучіть скрайбінг

Скрайбінг — новітня техніка презентації (від англійського scribe — ставити мітки, накидати ескізи), коли матеріал ілюструється «на льоту» малюнками фломастером на білій дошці чи аркуші паперу.

Так вчитель може створити для дітей ефект паралельного проходження, коли учні одночасно чують і бачать те, про що йдеться.

Комп’ютерний скрайбінг набагато простіший, ніж ручний. Викладачу не потрібно мати відеокамеру, штатив та опановувати навички монтажера і диктора. Такий скрайбінг можна створити за допомогою сервісу PowToon і програми VideoScribe.

Цей інструмент дозволяє створювати цікаві сюжети для уроків з історії, суспільствознавства, англійської мови та багатьох інших. За допомогою скрайбінгу можна «екранізувати» казки, вірші, загадки.

Тривалість відеосюжетів визначайте самостійно залежно від мети та обсягу матеріалу. Однак ідеально для успішного засвоєння — від 5 до 9 хвилин.

Не нехтуйте можливостями YouTube

Ця платформа знадобиться для розміщення навчальних роликів: ви можете створити власний канал і викладати уроки там. Однак YouTube можна використовувати і як фоно- та відеотеку для створення відеоуроків на інших платформах.

За цим посиланням можна знайти навчальну академію для роботи з інструментами YouTube. А тут — безкоштовну фонотеку.


https://osvitoria.media/experience/efektyvnyj-videourok-5-krokiv-dlya-vchytelya/







Немає коментарів:

Дописати коментар